Umów spotkanie już TERAZ! 502 608 519 multimebel@multimebel.pl

T60 Stary Kamionek P58_C62

19 maj 2019 r

Lednogóra – Kamionek – Dziećmiarki – Waliszewo - Fałkowo

52 km

Start/meta  Pobiedziska – 58 km

Start/meta Czerniejewo –   62 km

Temperatura 20 0C , słońce czasami zza chmur, wiatr ENE 13 km/h

Trasa na każdy rower ale szosowym nie da rady przy suszy – piaski miedzy Kamionkiem a Dziećmiarkami

Ta trasa w dużej części została opisana jako T02 i T20 ale dzisiaj zaryzykowałem skrót od Kamionka do Dziećmiarek. Wiedziałem, że to piaszczysty odcinek a rower szosowy nawet z oponami o szerokości 28 mm nie jest najlepszym wyborem w takim przypadku. Ostatnie dni były deszczowe i liczyłem, że grunt się przez to utwardził. Przeczucia mnie nie zawiodły i przejazd był bez ekscesów.

Trasa zapowiadała się bez niespodzianek bo trudno o nie po wielu przejazdach.

A tu zaskoczenie. Kiedy dwa lata temu jechałem crossem z Dziećmiarek na wjeździe do Kamionka grzęzło się w błocie a po lewej trwała budowa na terenie dużego gospodarstwa rolnego. Dzisiaj zobaczyłem efekty tych prac, powstała restauracja z bazą noclegową nastawiona na organizację imprez okolicznościowych. Nie zjecie tu obiadu ale obsługa była dzisiaj miła i poczęstowała mnie kawą w dodatku gratisową – dziękuję.

Kiedy przejedziecie przez Waliszewo zobaczycie dalszy rozwój agroturystyki w tej wsi. Widać samochody gości a brzeg jeziora cywilizuje się z każdym miesiącem. Pomosty, sprzęt wodny, place zabaw dla dzieci i spokój okolicy przy bliskości brzegu fajnego jeziora.

To miejsce ma przyszłość.