Umów spotkanie już TERAZ! 502 608 519 multimebel@multimebel.pl

T53 Medical SPA Barczyzna P59_C33

19 styczeń 2019 r

Rakowo - Nekielka – Barczyzna -  Czerniejewo

33 km

Start/meta  Pobiedziska – 59 km

Start/meta Czerniejewo –   33 km

Temperatura -2 0C , słońce, wiatr SW 8 km/h

Trasa na cross lub MTB. Początek łatwy ale okolice Nekli to trudny odcinek w lesie a za Barczyzną horror - dukty leśne rozjeżdżone przez maszyny zrywające drzewa.

Na początek korekta do opisu trasy T52. Pisałem o wypadku „Za Lipkami na początku lasu widzę wypadek, duży ale leciwy samochód ciężarowy nie zmieścił się w zakręcie, wypadł z drogi i wpadł na drzewo”. Wczoraj przy brydżu kolega wyjaśnił, że był to wojskowy pojazd armii amerykańskiej jadący z bazy w Powidzu. No cóż pomyłka ale nie zmienił się fakt, że ten pojazd prowadzony przez super wyszkolonego żołnierza na nowej drodze, przy dobrej widoczności bez widocznego powodu zjechał do rowu – strach się bać, dobrze że nikt nie zginął.

Dzisiaj nie pada, słońce świeci- dobry czas na rower.

Droga za Rakowem to żółty szlak rowerowy nr 1. Tam gdzie on skręca w prawo na Bure ja jadę w lewo na Graby aby po dojechaniu do asfaltu skręcić w prawo na Nekielkę. Jedziemy tutaj prosto głównym duktem aż do skrzyżowania przy pierwszych domach na Leśnej Grobli. W lewo asfalt prowadzi wśród pół i łąk aż do drogi krajowej 92. Tutaj pojechałem w lewo po śladach traktorów ale kiedy one skręciły na ruchliwą dwupasmówkę nie pozostało nic innego jak wjechać do lasu i śladami starej ścieżki dotrzeć do drogi gruntowej prowadzącej do Nekli. W Nekli trzeba skręcić w lewo na Czerniejewo a po minięciu niebieskiej hali producenta wentyli skręt w prawo do Barczyzny.

Po minięciu stajni Gronówka docieramy do kompleksu hotelowego Medical SPA Barczyzna.

Można tu w restauracji wypić kawę i ogrzać się przed dalszą drogą. Nie przewidziałem, że zrywka drzew powalonych 1,5 roku temu przez huragan dotarła już do Barczyzny co zamieniło leśne dukty w rowy kolein i kałuże błota. Jedyną pociechą był fakt, że zamarznięte błoto jeszcze nie do końca się rozmroziło i mimo wielu trudnych momentów udało się dojechać cało do leśniczówki Daniele.

Teraz już ścieżka rowerowa do Czerniejewa gdzie po minięciu kościoła jedziemy ul. Pałacową aż po lewej pojawi się sklep Dino obok którego prowadzi droga do Rakowa. Na jedynym w Czerniejewie rondzie zjeżdżamy w prawo i po 4 kilometrach pętla się zamknie w Rakowie.