Umów spotkanie już TERAZ! 502 608 519 multimebel@multimebel.pl

T08 Do Lednogóry P33_C39

7 stycznia 2018 r

Rakowo – Imielno – Lednogóra – Imielenko – Rakowo

27 km

Start/meta  Pobiedziska – 33 km

Start/meta Czerniejewo – 39 km

Temperatura 2 0C , pochmurno i słaby wiatr .

Na każdy rower poza szosowym, przy ładnej pogodzie odcinek około 1 km po skręcie w Dziekanowicach piaszczysty i dobrze być przygotowanym z małą tarczą i dużym trybem. Zdarzyło się , że kolega urwał tu całą tylną przerzutkę razem z hakiem, kiedy zbyt późno chciał zmienić przełożenie.

W Wierzycach przejeżdżamy wiadukt i skręcamy w prawo a po 200 m w lewo, droga polna prowadzi nas skrajem terenów żwirowni , zbiornik wodny po wybraniu żwiru ma długość kilkuset metrów.

Jadąc prosto dojeżdżamy do skrzyżowania w Imielnie ,tu kierujemy się w prawo do Imielenka. Po drodze mijamy kościół  na wzgórzu z którego jest ładny widok na okolicę w kierunku Pobiedzisk.

Po wjechaniu na kolejne wzgórze w Imielenku skręcamy w lewo , przed nami nagroda- fajny zjazd do stacji kolejowej w Lednogórze. Budynek stacji wprowadza atmosferę jakbyśmy się cofnęli o 100 lat wstecz , magazynek z rampą załadowczą i zadaszeniem- brak tylko wozu konnego .

Po dojechaniu do skrzyżowania w Lednogórze przy szkole , ścieżką rowerową jedziemy w kierunku Gniezna mijając po lewej południowy kraniec jeziora Lednogórskiego.

Kiedy zobaczymy rzeźby 5 wojów Mieszka , czas skręcać w prawo.

Po zjechaniu z wzniesienia po kilkuset metrach trzeba uważać – omijamy skręt oznaczony jako droga rowerowa i po kolejnych 100 m skręcamy w prawo drogą polną . Dziś jest mokro i po piaszczystej drodze da się jechać bez problemów. Latem uważajcie tutaj , czasem trzeba zejść z roweru i 100-200 m prowadzić rower ale warto ,po przejechaniu przejazdu kolejowego jesteśmy wśród lasów i pięknych pól .

Przez kolejne 2 kilometry jedziemy skrajem lasu aż do wiaduktu nad S5 w Chwałkówku.

Przejeżdżamy górą i kierujemy się do Wierzyc.

Stąd obok stadniny koni drogą do Czerniejewa wracamy do Rakowa.

W domu gorąca kąpiel , gorąca kawa i kieliszek czerwonego wina – jest dobrze.

Pliki do pobrania: