Umów spotkanie już TERAZ! 502 608 519 multimebel@multimebel.pl

T63 Pałac Wilhelmsthal

T63 Pałac Wilhelmsthal

17 czerwiec 2019 r

Kasel – Pałac Wilhesmssthal – Calden – Ehrten- Weimar - Kassel

26 km                 

Temperatura 26 0C, słońce, wiatr E 10 km/h

Trasa dla odważnych

Kiedy jechałem do Kassel nie sądziłem, że tamtejsze tereny to prawdziwe góry i lepiej było wziąć rower chociaż crossowy a nie szosówkę.

Mimo to spróbowałem odwiedzić pałac Wilhelmssthal. Droga wiodła ruchliwymi drogami lokalnymi. Kiedy był zjazd to można się było rozpędzić do ponad 50km/godz. bez dodatkowego pedałowania i trwało to nieraz ponad kilometr. Ale po nagrodzie jest zawsze kara i kolejny kilometr trzeba się wspinać pod górę. Kiedy zbliżałem się do pałacu droga miała pochylenie około 10%, wiła się pod górę zakrętami , poczułem pot spływający z uszu i brak sił do dalszej walki - tym bardziej, że rower rozchwiał się a obok pędziły mijające się samochody. Kilkaset metrów pieszo pomogło bezpiecznie kontynuować trasę. Od Calden było już spokojniej aż do Weimar gdzie znowu pojawiła się fala samochodów. Wjazd do Kassel to kilka kilometrów szaleńczego zjazdu z rękoma na hamulcach.

Nie miałem już ochoty powtarzać tego doświadczenia. Kierowcy tutaj są w wielu wypadkach bardzo wyrozumiali dla rowerzystów ale kierowca TIRa na wąskiej drodze zawsze wytwarza podmuch który jest niebezpieczny.

To było niemiłe 26 km.