Umów spotkanie już TERAZ! 502 608 519 multimebel@multimebel.pl

T61 Do Poznania przez Katarzynki P56_C92

2 czerwiec 2019 r

Pobiedziska – Jankowo – Gruszczyn – Swarzędz – Poznań – Swarzędz Jasin – Sarbinowo – Kociałkowa Górka  - Iwno - Wierzyce

83 km                 

Start/meta  Pobiedziska – 56 km

Start/meta Czerniejewo –   92 km

Temperatura 25 0C, słońce, wiatr NNW 6 km/h

Trasa na każdy rower poza szosowym

To trasa doskonała na crossa lub inny rower z oponami szerokimi minimum 1,75”. Ja spróbowałem i przejechałem ją szosówką ale to nie był dobry pomysł bo w piaskach przed Kociałkową Górką umęczyłem się co niemiara. W Pobiedziskach skręcamy w lewo na Kostrzyn, za doliną Cybiny w Promnie w prawo pod górę do Jankowa. Przed Jankowem po prawej plantacje truskawek, czasem można je kupić a zawsze kilka zjeść dla smaku. W Jankowie jedziemy prosto drogą gruntową do Uzarzewa. Tutaj można wypić kawę z automatu w muzeum Łowiectwa albo odwiedzić jeden z kościołów drewnianych jakie są rozsypane wokół Puszczy Zielonka. Aby dotrzeć do Gruszczyna trzeba skręcić za kościołem w pierwszą po lewej drogę gruntową. Dalej można zobaczyć Dwór Katarzynki, choć obsługi nie widziałem -  raczej tylko imprezy okolicznościowe. Do Gruszczyna prowadzi piaszczysta droga zaczynająca się stromym podjazdem w Katarzynkach. W Gruszczynie na rondzie w lewo i po 200 m w prawo pod górkę, dalej przy ujeżdżalni koni skręt w lewo i prosto główną drogą wzdłuż brzegu j. Swarzędzkiego. Przed wiaduktem w Antoninku jest przejście podziemne którym dotrzemy na drugą stronę drogi 92. Przez skrzyżowanie prosto aż do ronda, tam w lewo. Do lasu prowadzi droga odchodząca pod górkę po lewej. Jadąc nią dotrzecie nad Maltę. Tutaj życie wre, imprezy integracyjne, rowerzyści, rolkarze, rodziny, psy – trudno przejechać. Tym razem kawę wypijam w nowej kafejce przy śluzie na Cybinie – jest OK. Powrót częściowo tą samą drogą ale po odbiciu od czteropasmówki po około 300 m skręt w prawo w ulicę Sośnicką i kierujemy się na Swarzędz Jasin i Sarbinowo. Dzisiaj biegi uliczne w Swarzędzu i kilometr muszę prowadzić rower wśród kibiców. Od Sarbinowa droga prowadzi do Biskupic ale my skręcamy w Jankowie na trasę którą jechaliśmy do Poznania. Tym razem po dotarciu do drogi Kostrzyn –Pobiedziska przejeżdżamy ją i drogą szutrową kierujemy się na Starą Górkę i dalej na Kociałkową Górkę.

Tutaj jest skrót do drogi obok S5 ale ja już mam dość piasków i jadę do Wierzyc przez węzeł drogowy Iwno. Po drodze w Wagowie polecam sklep, który mi dzisiaj uratował życie bo byłem spragniony i głodny niemiłosiernie a przejechane ponad 70 km dawało się we znaki.

Podsumowując jadąc tą trasą macie szansę zobaczyć fajne miejsca omijając w dużej mierze ruchliwe drogi. Polecam bo to najkrótsza sensowna droga do Poznania z okolic Czerniejewa lub Pobiedzisk.

Trasa na Endomondo pomija odcinek gdzie zapomniałem włączyć aplikację po kawie nad